/Rosja

12 stycznia

2021

usdm1 2021

Just 39% of Americans would be able to cover an unexpected $1,000 expense, according to a new report from http://Bankrate.com. That’s down from 2020, when 41% of people said they could cover a $1,000 cost with their savings.


Czesi dementują informacje ministra Niedzielskiego: Nie ma “czeskiej mutacji” koronawirusa

W Republice Czeskiej nie zaobserwowano rzekomej “czeskiej mutacji” koronawirusa - oświadczyła czeska ambasada w Warszawie.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w Polsce nie potwierdzono oficjalnie znalezienia brytyjskiego wariantu Sars-CoV-2, ale w naszym kraju wystąpił tzw. wariant czeski.

Do słów polskiego ministra odnieśli się czescy dyplomaci.

“W Czechach żadna kompetentna instytucja nie potwierdziła pojawienie się jakiejkolwiek mutacji koronawirusa COVID-19” - czytamy w oświadczeniu wystosowanym przez czeską ambasadę w Warszawie.

Czescy dyplomaci powołują się na Jana Kynčla, kierownik Wydziału Epidemiologicznego Chorób Zakaźnych Państwowego Instytutu Zdrowia, który miał potwierdzić, iż nie posiada informacji, by coś takiego jak “czeska mutacja” koronawirusa istniało.


Imperium kontratakuje!

Biały Dom uderza w Twittera. Portal społecznościowy stracił tzw. zabezpieczenie z Sekcji 230. Oznacza to, że blokując dostęp do treści publikowanych przez użytkowników, Twitter staje się “wydawcą”. Idąc dalej, ponosi on odpowiedzialność za swoje działania i publikowaną treść, a lista zarzutów jest bardzo długa. Sekcja 230 chroni media społecznościowe przed odpowiedzialnością, a Twitter właśnie ją utracił (pożyczony komentarz od Geopolityka Pro)

Wzmaga się konflikt na lini public vs private, Jack Dorsey (Twitter) usunął Trumpa z platformy, konflikt będzie się z czasem jedynie eskalował, w między czasie corps konsekwentnie prywatyzują pieniądz - długoterminowo “public” zniknie włącznie z powiązaniem pieniądza z państwem.


1967

Zmarł James Bedford profesor psychologii na University of California, autor książek z dziedziny doradztwa zawodowego. Jest pierwszą osobą, której ciało po stwierdzeniu zgonu zostało poddane tzw. krioprezerwacji, i jest nadal utrzymywane w kriostazie. Czyli kazał się zamrozić kilka godzin po zgonie – w nadziei, że kiedyś nauka pozwoli na przywrócenie mu życia.

bedford

1945

Wojska radzieckie rozpoczęły operację wiślańsko-odrzańską. Liczące łącznie 2 miliony 200 tysięcy żołnierzy oddziały 1. Frontu Białoruskiego pod dowództwem marszałka Georgija Żukowa oraz 1. Frontu Białoruskiego dowodzone przez marszałka Iwana Koniewa podjęły ofensywę przeciwko 400 tysiącom żołnierzy niemieckich Grupy Armii “A” oraz “Środek”. W skład wojsk 1. Frontu Ukraińskiego wchodziły również oddziały 1. i 2. Armii Wojska Polskiego. Atak, przypuszczony z przyczułków nadwiślańskich przerwał istniejącą od listopada 1944 roku linię frontu przebiegającą na Wiśle i Narwii. Siły radzieckie prowadziły działania na liniach Warszawa -Poznań (Front Białoruski) oraz dwukierunkowo Kielce-Częstochowa-Wrocław-Kraków-Górny Śląsk (Front Ukraiński). Rosjanie przyjęli taktykę, którą umożliwiała im spora przewaga tak w sprzęcie, jak i w ludziach. Nie wdawali się w ciężkie boje i przewlekłe walki, silniejsze zgrupowania przeciwnika okrążano prąc dalej na zachód i licząc na ich poddanie się, wynikające z beznadziejnej sytuacji, bądź powolną likwidację w późniejszym terminie. Działania radzieckie spowodowały, że w ciągu trwającej 23 dni ofensywy granica frontu przesunięta została o 500 kilometrów w stronę Odry. W wyniku przeprowadzonych działań wyzwolono zachodnią część Polski oraz opanowano ziemie niemieckie po Odrę. Tak na łamach Czerwonej Gwiazdy do ofensywy wiślańsko-odrzańskiej odnosił się sowiecki pisarz i publicysta żydowskiego pochodzenia Ilja Erenburg: „Nie licz dni, nie licz kilometrów. Licz tylko zabitych przez siebie Niemców - o to się modli twoja matka. Zabij Niemców - o to woła twoja rosyjska ziemia. Nie wahaj się. Nie ustawaj. Zabijaj”

wisla

1893

https://pl.wikipedia.org/wiki/Alfred_Rosenberg


Edytuj tę stronę dzieląc się własnymi notatkami!

Subscribe to Notatki historyczne Tomka

Get the latest posts delivered right to your inbox

Tomasz Waszczyk

Tomasz Waszczyk

Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.

Read More