/Polska

22 marca

2023

Putin:

We are in favor of using the Chinese yuan for settlements between Russia & countries of Asia, Africa & Latin America

Already, two-thirds of trade between our countries is done in rubles & yuan.

This is big for China. Yuan is new reserve currency.

xi putin


Xi: Change is coming that hasn’t happened in 100 years. And we are driving this change together.

Putin: I agree.

Xi: Please, take care, dear friend.

Putin: Have a safe journey!

This is the new geopolitical reality. A China-Russia alliance!


2022

Polityka banku centralnego kierowanego przez prezesa Glapińskiego: skupowanie hrywny, nieoprocentowany kredyt dla Mołdawii, 500 plusy dla uchodźców, zwiększanie wydatków na wojsko. PiS chce zmienić konstytucje uwalniając NIEOGRANICZONE środki na armię🤯

„Jednym z celów wojennych Putina jest destabilizacja krajów sąsiednich poprzez przesiedlenia na dużą skalę.” - minister ds. uchodźców i integracji Nadrenii Północnej - Westfalii Joachim Stamp.


dopniewszystko

eksperciZmiana strategii


2020

To są sowieci. Naprawdę, sowieckie propagandowe myślenie i działanie. Mistrzowie kłamstwa.

TVP. Obrazek ma pokazać, że testów robimy najwięcej na 1 milion mieszkańców. W przypadku Polski użyto danych z ostatnich 24h przed publikacją materiału. W przypadku USA i Francji z 29 lutego 2020.

Przekaz skrojony pod kampanię prezydencką: patrzcie jak dajemy radę, jacy jesteśmy dobrzy, jak my was chronimy. A fakty są takie, że kiedy u nas wykonano 5000 testów w całej Polsce, w samym Berlinie wykonywano 5000 testów dziennie. Ale oni wykorzystają wszystko, żeby zrobić propagandę sukcesu. W tym także przekłamywanie sytuacji w takim momencie jak pandemia. We Francji aktualnie przeprowadza się 4000 testów dziennie.

pandemia

1945

Zginął w walce Tadamichi Kuribayashi japoński generał, dowódca obrony wyspy Iwo Jima. Kuribayashi najprawdopodobniej z samurajskim mieczem w dłoni osobiście poprowadził ostatni kontratak. Wcześniej zdjął dystynkcje, aby walczyć jako zwykły żołnierz i jako taki, nierozpoznany, pochowany został we wspólnym grobie wśród swoich ludzi. Częściowo na podstawie listów generała do rodziny, w 2006 powstał amerykański dramat wojenny pt. Listy z Iwo Jimy. W postać Kuribayashiego wcielił się japoński aktor Ken Watanabe. Bitwa o Iwo Jimę pochłonęła życie ok. 21 tys. żołnierzy japońskich oraz ok. 7 tys. amerykańskich.

tadamichi

1929

https://pl.wikipedia.org/wiki/Yayoi_Kusama

polkadot


Edytuj tę stronę dzieląc się własnymi notatkami!

Subscribe to Notatki historyczne Tomka

Get the latest posts delivered right to your inbox

Tomasz Waszczyk

Tomasz Waszczyk

Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.

Read More