/Mieszkania

19 listopada

2022

Budżet Krakowa wygląda dramatycznie. Koszt obsługi zadłużenia to blisko 400 mln zł. Na rolowanie długów ma iść 200 mln. Trzeba pożyczyć 1,1 mld, by spiąć finanse. Pomyśleć, że ludzie, którzy do tego doprowadzili, nazywali populistami tych, którzy ostrzegali, że wydają ponad stan.


Lech Wałęsa w Meksyku: “Jestem za tym żeby zorganizowanie Europy powierzyć Niemcom”


UK PM Sunak meets Zelensky

sunak


2021

Budowanie mieszkanio-cel (kredyt w pakiecie):

Marzysz o własnych czterech kątach? 🏠 Dzięki rządowemu programowi #PolskiŁad Twoje marzenia staną się realne. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o gwarantowanym kredycie mieszkaniowym! Co to oznacza dla Ciebie?

🔹 Kredyt dostaniesz bez wkładu własnego; 🔹 BGK - wspieramy rozwój firm udzieli Ci gwarancji do 20% kwoty kredytu (jednak nie więcej niż do 100 tys. złotych); 🔹 jednorazowo przysługiwać Ci będzie spłata kredytu w wysokości 20 tysięcy (w przypadku urodzenia się drugiego dziecka) lub 60 tysięcy złotych (w przypadku urodzenia się kolejnych dzieci).

🔔 Nowe przepisy wejdą w życie w pierwszej połowie 2022 roku.

mieszkania


Złoto wyrażone w PLN najdroższe w historii, PLN najsłabszy w historii.

zloto2021


– Szpitale powiatowe były i są „zwijane” – i to nie w wyniku decyzji tego czy innego rządu, ale dostosowywania się do rzeczywistych potrzeb, a zwłaszcza z powodu braku personelu medycznego, głównie lekarzy, którzy zniechęceni złymi warunkami pracy i płacy szukają zatrudnienia gdzie indziej. Taka jest rzeczywistość – bez względu na to, co mówi PiS


szczepionka


Edytuj tę stronę dzieląc się własnymi notatkami!

Subscribe to Notatki historyczne Tomka

Get the latest posts delivered right to your inbox

Tomasz Waszczyk

Tomasz Waszczyk

Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.

Read More