/FED

20 listopada

2022

‘Cryptocurrency is nonsense’ says Neil Kashkari, Fed President (Minneapolis)

neil


Potężna strata banków we wrześniu. Ujemny bilans w tym roku ma 11 podmiotów

Wakacje kredytowe sprawiły, że jednego miesiąca sektor bankowy zanotował 2,8 mld zł strat. To wyraźnie obniżyło tegoroczne wyniki finansowe. Są gorsze o prawie 40 proc. rok do roku. Aż 11 banków komercyjnych po dziewięciu miesiącach nie może się pochwalić nawet złotówką zysku. Zamiast tego są mocno na minusie.

Za nami jeden z najgorszych miesięcy w historii sektora bankowego w Polsce. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wskazała, że we wrześniu łącznie wszystkie instytucje odnotowały 2,78 mld zł straty netto.

To znacząco wpłynęło na bilans pierwszych dziewięciu miesięcy 2022 r. Jest dodatni, dzięki dobrym poprzednim miesiącom, ale znacznie gorszy niż rok wcześniej. Wynik finansowy netto banków wyniósł 5,52 mld zł — spadł względem analogicznego okresu poprzedniego roku o prawie 40 proc.

2021

Inflacja producencka w NIEMCZECH 18.4% - Najwyższa od listopada 1951

inflacjaniemcy2021


Jestem jedną z nich.

jednaznich


2020

Biały Dom (20 XI 2020 GODZ. 17.00 CZASU POLSKIEGO) donosi, że prezydent Trump pozbawił bank rezerwy federalnej (FED) podstawowych uprawnień kredytowych udzielanych bankowi w związku z nadzwyczajnym stanem kryzysowym. Donald Trump uważa, że obecne napięcie związane z wyborami, nadęta do granic wytrzymałości bańka spekulacyjna na Wall Street może pęknąć, dlatego sekretarz skarbu Steve Mnuchin wstrzymał na polecenie prezydenta plenipotencje udzielane przez Biały Dom (WH) na rzecz FED (Article 13 (3)) tym samym odciął Jerome Powella od prawie pół biliona dolarów, przy pomocy których bank centralny miałby ratować gospodarkę. Biały Dom informuje, że kroki te podjęto w celu pozbawienia kierownictwa Patrii Demokratycznej oraz ekipy prezydenta elekta, Joe Bidena dostępu do funduszy rezerwowych banku centralnego. Wygląda na to, że zerwany został formalny pakt FED-WH. Sytuacja jest bardzo poważna.

1975

Umiera https://pl.wikipedia.org/wiki/Francisco_Franco


Edytuj tę stronę dzieląc się własnymi notatkami!

Subscribe to Notatki historyczne Tomka

Get the latest posts delivered right to your inbox

Tomasz Waszczyk

Tomasz Waszczyk

Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.

Read More