/STOXX Europe 600 Banks

27 września

2022

ECB chief Lagarde says she does not like to see a new period of “free banking” due to cryptocurrencies.howtowaste


2021

Wyniki z Berlina to historyczny przełom! Nie, nie chodzi o zwycięstwo SPD. Wczoraj berlińczycy głosowali w referendum w sprawie wywłaszczenia korporacji, które spekulacyjnie skupują mieszkania.

Wynik: 56,9% ZA

berlin mieszkania

Czyli co? Podatnik niemiecki zapłaci fundoszom za mieszkania a później załamanie na rynku mieszkań? Może tak, może nie, zobaczymy.


Znakomita odpowiedź reportera Skynews z Australii skierowana do młodych ludzi, którzy demonstrują w obronie klimatu: „Jesteście pierwszym pokoleniem, które zażądało klimatyzacji w każdej klasie. Wszystkie wasze lekcje odbywają się przy komputerze. W każdym pokoju jest telewizor. Spędzacie cały dzień, korzystając ze środków elektronicznych. Zamiast chodzić pieszo do szkoły, jeździsz wszystkimi środkami transportu. Jesteście największymi konsumentami dóbr w całej dotychczasowej historii świata. Ciągle kupujecie najdroższe ubrania, aby być „modnymi”. Wasz protest ogłaszany jest za pomocą środków cyfrowych i elektronicznych. Zanim więc zaprotestujecie, wyłączcie klimatyzację, idźcie do szkoły pieszo, wyłączajcie telefony i poczytajcie książkę, zróbcie kanapkę i obiadek w domu zamiast kupować gotowe jedzenie. Niestety nic z tego się nie wydarzy, ponieważ jesteście samolubni, słabo wykształceni i manipulowani przez ludzi, którzy Was wykorzystują mówiąc ci, że macie szlachetny cel, bawiąc się w najbardziej szalonym zachodnim luksusie. Obudź się i zamknij się - Dowiedz się o faktach, zanim zaprotestujesz.”


pajac


2020

europe600

1660

W czasie wojny polsko -rosyjskiej zakończyła się trwająca dwa tygodnie bitwa pod Lubarem (obecnie Ukraina). Liczące 45 tysięcy żołnierzy wojska Rzeczypospolitej i Chanatu Krymskiego dowodzone przez hetmana wielkiego koronnego Stanisława Rewerę i marszałka wielkiego koronnego Jana Sebastiana Lubomirskiego pokonały liczące 50 tysięcy żołnierzy wojska rosyjsko- kozackie pod dowództwem naczelnego wodza armii rosyjskiej Wasilija Borysowicza Szeremietiewa. W bitwie tej Polacy stracili tysiąc żołnierzy. Straty rosyjskie były dziesięć razy większe. Grafika przedstawia zburzony po I wojnie światowej klasztor w Lubarze.

lubara


Edytuj tę stronę dzieląc się własnymi notatkami!

Subscribe to Notatki historyczne Tomka

Get the latest posts delivered right to your inbox

Tomasz Waszczyk

Tomasz Waszczyk

Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.

Read More